Committees

Position Name Term Contact
Chair Gill Botten Elected Member 2016-2019 Email
Vice Chair / Rider Representative Tracy Spackman Elected Member 2015-2018 Email
Treasurer Roslyn O'Halloran Elected (Affiliate) Member 2014-2017 Email
Special Events / Sponsorship Kate Baxter Appointed Member 2017  
Newsletter Suzanne Simons Elected Member 2015-2018 Email
Junior & Young Rider Representative Stephanie Munro Co-opted Member 2017 Email
Communications / Media Leanne Pitcher Appointed Member 2017 Email
Dressage Judges Task Force Elaine Greene Co-opted Member 2017 Email
Para Equestrian Valrie Mayger Appointed Member 2017 Email
Club Liason Marjory Stanger Appointed Member 2017 Email
  Sharon Pascoe Appointed Member 2017 Email
  Natalie Sakich Appointed Member 2017 Email

Position Name Term Contact
Chair Rebecca Thomas Elected Member 2015-2018 Email
Technical Delegate Coordinator / High Performance PollyAnn Huntington Appointed Member 2017 Email
Secretary Sarah Hickson Appointed Member 2015-2018 Email
Treasurer Kerrie Robbins Appointed Member 2017 Email
PCAWA Representative / Rider's Representative Phillipa Collier Elected (Affiliate) Member 2014-2017 Email
Communications Ruth Ellis Elected (Affiliate) Member 2015-2018 Email
Organising Committee Liason / Rider's Representative Kate Ingham Appointed Member 2017 Email
Awards Roxie Taylor Co-opted Member 2017 Email
  Tom Compagnoni Appointed Member 2017 Email
  Vaz Mclaughlan Co-opted Member 2017 Email

Position Name Term Email
Chair Kevin Gianatti Elected Member 2016 - 2019 Email
Vice Chair / Officials / Handbook Kevin Tully Elected Member 2016 - 2019 Email
Treasurer Renatta Milczarcek Elected Member 2015 - 2018 Email
Selector / Club Liason Tracey Barber Elected Member 2015 - 2018 Email
Equipment Rosemary Inglis Elected (Affiliate) Member 2015 - 2018 Email
Media Lucy Galovicova Elected Member 2016 - 2019 Email
Rider's Representative Maddison Stephen Appointed Member 2017 Email
  Chelsea McInnes Appointed Member 2017 Email
  Amy Kippin Appointed Member 2017 Email
  Judith Odgaard Appointed Member 2017 Email
  Suzanne McGill Appointed Member 2017 Email

Position Name Email
National Representative / Judges Valrie Mayger Email
Leaderboards / Volunteers Kerry Wilson Email
Sponsorship / Prizes Sharon Veccia Email
Event Decorations Marlene Kinder Email
Judge Education Tenille Walters Email
  Natalie Sakich Email
Minutes / Event Support Rhiannon Bealey Email

Position Name Contact
Chair Jane Beaverstock Email
Vice Chair Michelle Halliday  
Secretary Suzanne Battistessa  
Treasurer    
Judges Carol Brice  
  Jess Kneale  
RDA Representative / Judges Paula Patricelli  
STATE BRANCHES